KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956086
nr 1395 6086
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 73x64 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 maj 2021
kl 20:51:09
100 kr
350 kr
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson